נהר האורינוקו – שיעור גאורפיה לילדים…

רגיל

ויקיפדיה

מצאתי רשומה עתיקה שנכתבה לפני ארבע שנים, ולא הועלתה מחשש לחוסר עניין לציבור. אבל בעצם, חשבתי לעצמי הבוקר,למה לא?ירצו יקראו, לא ירצו לא יקראו. קבלו:

לא חזקים בגאוגרפיה? חוששים שזה יעבור לדור הבא? אל דאגה. באמצעות שיר מרדים תוכלו לעניינם במפת העולם (או שלא. המדור  כידוע אינו נוהג לפזר הבטחות).

עוד בימיכם המתוקים בתנועת הנוער, רבים מכם ודאי טסו על פני העולם בעלות של חמישה שקלים לחניך, שמשקלו ומשקל כבודתו אינם עולים על 27 קילוגרם (ביחד, כן). מכל הארצות בהן בקרתי במסגרת הטיול הזה משום מה אני זוכרת את איטליה (אכלנו ספגטי קר) וישראל (אכלנו פלאפל) בשאר התחנות עשינו כל מיני פעילויות. אבל זה היה מזמן, חטפתי ג'ט לג רציני (אולי זה היה מהסאקה ביפן. סתם, שתינו מים מהברז של הסניף, רק בשביל זה היה צריך לקבל חיסון מיוחד), וכוחי תש מאז (השפעות הפלאפל ההוא ניכרות בי עד היום :)). אפשר להכין לבד, אפשר להוריד מהרשת:  דרכון לילדים, עליו מוסיפים תמונת פספורט (אלא מה?!) שלהם. ובכל תחנה מלבבת, הוא מוחתם, או מוכתם, תלוי מה אכלו שם.

עוד על פעילות סביב לעולם לילדי הגן.

עצלים מטבעכם, סתם תשושים או חשים חלושים מכך שבחרתם להצטרף לפרויקט "שני צמחוני"? יש פתרון, ולא צריך אפילו להדפיס דרכון. סתם להציץ באטלס.

נכון, ידיעת האנגלית תסייע לכם כמו לכל תייר בארצות ניכר. אבל אם השמיעה של הילדים מספיק טובה, ואם אתם תעקבו אחר המילים תוכלו לגלות מקומות נפלאים (או שלא. על עגינה בטריפולי בין שהיא בלבנון ובין שהיא בלוב הייתי מוותרת בכל מקרה, אני אוהבת את ראשי מחובר לכתפיי, רוב הזמן בכל אופן).

תראו כמה מילים השחתתי, ואתם מחכים כבר לשיר. אז הנה נהר האורינוקו של אניה. נכון לשיר יש זקן כמו מתושלח, ובאשר לשבירת שמות המקומות בפיכם כשבירת הגלים על המזח, אין מה לעשות. אם הילד מסוגל להגיד בלי להתבלבל "סופרקאליפרג'ליסטיקאקספיאלידושס" (והוא מסגול, בדקתי כבר כמה פעמים), זה מצביע על מספר דברים בינהם העובדה שכנראה צפה יותר מדי במרי פופנס, אבל חשוב מזה, מטרים על העתיד ומוכיח שיסתדר בקלות עם שמות כמו האוריקונו ושאר ירקות.

אז איפה תטיילו: בהתאמה למילות השיר. אזהרת מסע: דלגו על מדינות אוייב :).

יש שמטיילים בעזרת ספרים, ויש שבעזרת שירים. לא חסרים ספרי מסע לילדים, למי שרוצה לטייל באפריקה ישנו הספר לש נחום גוטמן "בארץ לובנגולו מלך זולו", באתר גנnet הוזכרו "נוריקו סאן הילדה מיפן" ו"מכתבים מפליקס". לגדולים יותר "מסביב העולם בשמונים יום".

ועכשיו, מי אמר שאתם לא חזקים בגאוגרפיה?
הפלגה נעימה 🙂 !

סגור לתגובות.