חרקים ליד הבית All Creatures Great and Small

רגיל
יפרוחית

חברה שלנו מאתמול- יפרוחית

מהרגע שהחרציות  ושאר פרחי הבר כיסו את השדות הקטנים שעוד נותרו פזורים בסביבת ביתנו, ידעתי שאנו חיים על זמן שאול עד שיבוא הטרקטור של העיריה ויחרוש הכל. השדות הללו משמשים בית גידול להמון חרקים מרתקים, יפים ומופלאים.

את השדה ליד הבית כינינו "השדה של המושיות" היו שם מאות מושיות חמודות משתזפות על חלמיות וחרציות. הבן הצעיר שלי התידד איתן מאוד, הוא היה מרים אותן בעדינות ונותן להן לטייל לו על הפנים והידיים ואחר כך מחזיר אותן למקום  (הרשתי לו להרים אותן, ואפילו עודדתי אותו  כדי שלא יפחד וירתע מחרקים (כמו אמא שלו) וילמד לפתח אליהם אהדה מסוימת ). עכשיו הוא יצטרך למצוא לו חיית מחמד חדשה.

מושית

החברה משה

כדאי מאוד לכל מי שטרם נחרשו השדות ליד ביתו לנצל את התקופה הרוחשת והעסקנית הזו ולצאת עם הילדים לגילויים חדשים.

כדי למקסם את הידיעות מהטיולים הקטנים הללו ליד הבית, נעזרתי בבלוג המצוין של עמיר וינשטין : חרקים עולם קטן בגדול. בזכותו התוודענו ליפרוחית, לכדרורית (שהכרתי בתור אורי כדורי מילדותי), האדמון(י) המצוייר ועוד. הוא מרחיב ומבחין ופורש עולם שלם ומרתק של יצורים שחלקם מצויים ממש תחת האף וכדאי מאוד להכיר.

אדמוני

אדמוני מצוייר כמה פעמים נפגשתם, ולא ידעתם את שמו…

עוד למי שמתעניין בנושא בפייסבוק קיים העמוד חיים בחצר:

פרויקט "חיים בחצר " התחיל במאי 2010 בחצר הממוקמת על גבול המושבה בנימינה. הפרויקט החל מתוך סקרנות, ומתוך רצון לגלות את המינים שחולקים אתנו את שטח המחיה הפרטי. בפרויקט נערך מעקב מתמשך אחר עושר המינים שאותם ניתן לפגוש בחצר. בפינה זו נציג מינים שפגשנו בחצר האחורית של הסביבה האורבנית. (ynet 18.09.13 )

בנוסף אני אוהבת מאוד ונעזרת רבות במדריך החרקים בישראל לילדים ולנוער של פנחס אמיתי ויונה זילברמן.

ובנושא הפרחים, מאוד שימושי אצלנו-  מדריך פרחי הבר בישראל לילדים ולנוער – יונה זילברמן.

תהנו ואביב שמח!

סגור לתגובות.