קליפת פרי-הדר כעציץ זמני לשתיל – פעילות עם ילדים לטו בשבט

רגיל

בצעדים מדודים לקראת ט"ו בשבט הפעם, עציץ העשוי קליפת  פרי הדר. "העציץ" אמור להשתלב באדמה ולשמש כדשונת (קומפוסט) ומטייב אותה, ולכן אין צורך לנתק את השתיל מהקליפה.

איך, כמה ולמה:My Roman Apartment. התלהבתם? יופי. עכשיו טרם תאחזו את ומגרפה ותתחילו לעדור גינתכם הקטנה, יש עוד כמה דברים שעליכם לדעת.

תודה ל Miss Roman Apartment על הרשות להשתמש בתמונה :).

אם אתם מתגוררים  בדרום-קליפורניה כנראה שלא אמורה להיות לכם בעיה של חומציות האדמה (האדמה שם בסיסית).  יחד עם זאת, מאחר ופירות ההדר עלולים לגרום לחומציות יתר באדמה שלכם, כדאי לברר קודם לגבי טיב האדמה. קיימות מספר דרכים.  מהתגובות שם אני למדה כי הקליפה עשויה שלא להתפרק מסיפק מהר, דבר העלול למנוע מהשורשים להגיע אל האדמה. לטענתה, היא שתלה, ולא היתה שום בעיה עם התפרקות הקליפה וגם עם השורשים. בקיצור לה זה הצליח :), היא מסייגת כי הדבר תלוי בטיב האדמה, האקלים ועוד גורמים אחרים.

התיחסו לפעילות הזו כאל ניסוי. לפעמים מצליח לפעמים לא.  מכל תוצאה שתתקבל אפשר ללמוד. תנו לילדים לשער מה יקרה. נסו להסביר לילדים תחילה על תהליך  השתילה מהקופסה הקטנה והעברתו אל האדמה. ותנו להם לשער מה יקרה. ניתן לקחת שני שתילים זהים את האחד להעביר לאדמה ללא חציצות ואילו את השני עם הקליפה. לעקוב ולהשוות.

עוד, אפשר פשוט להתייחס אל הקליפה כעציצון זמני ביותר, ולגדל בו משהו שאינו דורש אורך רוח רב מדי, דוגמת קיטנית כלשהי.

ותמיד אפשר להכין עם הקליפות פשוט ריבה :),

תעקבו אחר התגובות שם ותחכימו,

ועוד קטנה אחרונה (כמעט), לא חקלאית אני, ולא בת חקלאי. אם מישהו מכם מבין טיפונת בנושא אשמח לשמוע. התגובות נשארות לצורך הענין פתוחות.

תהנו!

מה עוד ניתן להכין מקליפות הדר? נרות כמובן.

»

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s