ליפוף חוטים סביב מסמרים – יצירה עם ילדים

רגיל
string_art_main346-x-211

תודה ל Belinda Graham  מהבלוג The happy home על התמונה

 

בין שאתם פריקים של גאומטריה או סתם חובבי רטרו, הנה אנו במנהרת הזמן (ד"ש מדאג וטוני), היישר אל שנות ה- 70. יודעי דבר טוענים, כי ליפוף החוטים החל כבר במאה ה-19 כשיטה ללימוד ילדים מתמטיקה, והחלה להתנחל בלבבות כתחביב פופלארי בסוף שנות ה-60. כנראה שהמורה שהיה לי למתמטיקה לא היה כל כך עתיק כפי שחשבתי, כי אותי לא לימדו גאומטריה ככה :).

מה צריך?

משטח העבודה: משטח העבודה יכול להיות לוח עץ עליו דופקים את המסמרים, מצבור משטחי שעם דקים המונחים אחד על השני, ובעצם כל משטח מתוח וחזק שיחזיק את המסמרים באופן יציב וישר.

טווח הגילאים ליצירה הזו הוא רחב, והחומרים משתנים בהתאם.  למשל, בבלוג (המובא בהמשך Unplug your kids) מוצגת עבודה של בת שלוש וחצי. העבודה נעשתה עם חוטי צמר. באופן מסורתי נהוג להשתמש בחוטי ריקמה ומסמרים. אפשר דוגמאות מהראש ואפשר להוריד מהרשת בחינם. לא חייבים ללכת על דוגמאות מורכבות, אנחנו לא בנאס"א.

באתר המצוין Family fun , הדרכה ברורה המיועדת לילדים. בעקבות ההדרכה הזו, הלכה לה אישה חכמה ואתגרה את גוריה, אצלה תראו את התוצאה האותנטית, או במילים אחרות, למה עלי לצפות. מתוך הבלוג Unplug your kids.

הדרכה לצורת לב לילדים (התמונה בראש הפוסט).

עבודה עם  לוחות שעם כמשטח. כולל הדרכה ותבנית להעבודה.

על מזוודה.  כולל הדרכה ותבנית לעבודה.

סרטון, נעיצת הסיכות:

מתיחת החוטים:

ביוטיוב לא חסרים סרטונים בנושא, למי שמעונינים לדעת עוד.

לסיום סיומת ,מאחר ולא מצאתי (יכול להיות שפספסתי) שום סרטון של דאג וטוני במעופם במנהרת הזמן. חשבתי ששיר מהסבנטיז יכול להכניס אתכם למוד הנכון של היצירה, התלבטתי בין Sunny ל Rivers of Babylon של בוני אם. הנה מה שעלה בגורל:

תהנו!

מודעות פרסומת

סגור לתגובות.