יצירה לילדים בנושא צילום רנטגן – יצירה לכבוד השמיני לנובמבר

רגיל

"התינשאי לי?" תצלום כף ידה של אנה רנטגן

ב-8 לנובמבר 1895, גילה וליהלם רנטגן את קרני ה X. לכבוד הגילוי המיוחד הזה, נכין יצירה המזכירה תצלום רנטגן. הדרך הפופלארית ביותר היא מימזיס תצלום של כף היד והאמה.

קיימות כמה דרכים להכין "תצלום רנטגן" עם ילדים. המשותף לכולן הוא בריסטול שחור, צמרוני אוזניים ודבק. התוספות המעניינות הן גיר לבן להצללה בהירה (מן אוקיסמרון שכזה חמק לו פתאום מתודעתי), גיר שעווה לבן (צבע) לתחימה, וצבע לבן נוזלי (גואש למשל) איתו עובדים בהתזה קלה על היד.

יש שמפרטים את מספר העצמות ויש שיעדיפו לעבוד בקווים כללים, ויניחו צמרוני אוזניים מועטים רק כדי לשוות מראה של יד אנושית, ולא של רכיכה.

התצלום מובא מהבלוג Madtown Macs. תוכלו לקבל שם הדרכה ברורה טובה וממצה. תודה ל Charisa על התמונה.

אפשר לעבור על השבלונה של היד, על ידי התזת ספריי צבע קלות (אין צורך לקנות ספריי, מדללים בבית קצת גואש בבקבוק עם שפריצר), או בעזרת מברשת שינים עם צבע לבן מדולל.  במקרה של הרנטגן, אני מעדיפה ליצור את הערפליות הבהירה שסביב לעצמות, על ידי גיר לבן. את כל היד ממלאים בצביעה קלה מאוד של גיר, אותה מורחים אחר כך עם האצבע. מתקבל מראה מטושטש ובהיר, מעין הילה, עליו מדביקים את צמרוני האוזניים.

דוגמא לעבודה עם גיר, תודה ל Susan על התמונה:

לא רוצים להתחרבש עם התזות צבע, שונאים לגעת בגיר, בדיוק נגמרו לכם צמרוני האוזניים כי בניתם בהם את גשר הזהב. לא אלמן ישראל, תמיד קיימת אופציה פשוטה יותר.  אך עדין תזדקקו לבריסטול שחור וצבע לבן על מנת לשוות ליצירה מראה אותנטי. הנה, בעקבות חזון העצמות היבשות של יחזקאל, מהבלוג Almost Unschoolers ישועתכם.

באדיבות:
Almost Unschoolers

ועכשיו, לעניין לא פחות מעניין, האומן  Nick Veasey, שחפץ לחשוף את הנסתר, את המצוי תחת למעטה החיצוני של העור, הקונכיות, הקוטיקולה, הציפוי המתכתי ועוד. מונע מהתפיסה המנחה אותו (וזה על רגל אחת כמובן) שניתן לסכמה בשלוש מילים "אל תסתכל בקנקן…" או במילותיו הוא, כמאמר הידוע Don't judge a book by its cover.

אתם מוזמנים לשוטט, להתרשם, לקרוא את ה"אני מאמין שלו" באתר Nick Veasey, ולהחליט שליום הולדתכם הבא במקום להסתפק בעוגה עם נר, תרכשו לעצמכם מכשיר לצילום רדיוגרפי.

אישית, הכי ריתקו אותי צילומי הצמחים, המאובנים ובעלי החיים הימיים. על מנת להגיע לצילומים, יש ללחוץ בעמוד הבית שלו על המילה Projects, ומשם אתם יכולים להמשיך ולבחור לפי תחום הענין שיש לכם (צומח, חי וכו').

תודה מיוחדת לNick Veasey על הרשות להשתמש בתמונות שלו.

צילום:Nick Vaseay

גם היצור הקטן ביותר, הוא לא פחות מאשר מלאכת מחשבת:

צילום:
Nick Veasey

בעלי חיים ימיים, מינימליזם ושלמות:

צילום:
Nick Veasey
X-ray photographer and camera by Nick Veasey
צילום:
Nick Veasey

והנה האיש :

כמובן שהעיסוק בצילום מן הסוג הזה, כרוכה בסיכון.

תהנו!

מודעות פרסומת

סגור לתגובות.